Школа української мови та культури у Львові

Фотографії Львова. Панорама Львова

What does famous polyglot Conor Cline think about our School? – professional review

Дата :Жов-30-2016 Категорія: Блог

Dear friends, you know our Ukrainian Language and Culture School learn-ukrainian.org.ua had a language course with the polyglot CONOR CLYNE. He speaks 10+ languages!
In this video you’ll learn about how Conor founds our Ukrainian Language and Culture School in Lviv (learn-ukrainian.org.ua), Ukraine.

What was Conor’s experience with learning languages at his school BEFORE he came to our Ukrainian language school in Lviv (learn-ukrainian.org.ua), Ukraine.
How many people in the class did Conor have in our Ukrainian language school? How did it work? Was Conor successful and happy?
Is it helpful for learning Ukrainian to have the classmate who speaks Polish while you speak Russian?

Conor gives a pefect review of the Ukrainian Language and Culture School in Lviv! Thank you, Conor! You are always welcome back! 🙂

Дорогі друзі, ви знаєте, що наша Школа української мови та культури у Львові learn-ukrainian.org.ua мала мовний курс з унікальним поліглотом Конором Кляйном. Він знає більше ніж 10 мов!

У цьому відео ви дізнаєтеся про те, що Конор думає про нашу Школу української мови та культури у Львові learn-ukrainian.org.ua .
Який досвід мав Конор, вивчаючи мови у своїй школі, ПЕРЕД тим, як він прийшов до Школи української мови та культури у Львові learn-ukrainian.org.ua, Україна. Скільки студентів було у групі Конора в нашій Школі? Як це було? Чи задоволений Конор навчанням, як його успіхи?

Чи корисно для вивчення української, коли твій одногрупник знає польську, коли ти знаєш російську?
Конор дає чудову рецензію нашої Школи української мови і культури у Львові! Дякую, Коноре! Завжди ласкаво просимо тебе знову до нас! 🙂

Ukrainian Language and Culture School: learn-ukrainian.org.ua
Travel Far with Language Tsar!: www.languagetsar.com

YouTube: www.youtube.com/channel/UCPgf6QqumA02iyR2NPYxBQw
Facebook: www.facebook.com/learnukrainian
Facebook: www.facebook.com/groups/learn.ukrainian.org.ua
Google+: plus.google.com/u/0/+UkrainianLanguageandCultureSchool
Twitter: twitter.com/LearnUkrClubComments / Коментарі


Fill in reguest / Заповніть форму